Nogometaši Kölna preokretom su došli do pobjede na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach, Schalke je u posljednjim minutama došao do sva tri boda kod Wolfsburga, dok je Ingolstadt u gostima kod Darmstadta upisao prvu pobjedu u sezoni...
Augsburg - Hertha 0:0
Unatoč inicijativi na gostovanju kod Augsburga berlinska Hertha je osvojila tek bod. Mreže su mirovale, Augsburg je zahvaljujući sjajnim obranama vratara Hitza i nepreciznim napadačima Herthe izvukao 0:0 i ubilježio bod.
U prvom je dijelu dvaput mogao Esswein u razmaku od nekoliko minuta dovesti Herthu u vodstvo, a solidnu je priliku imao i Hinteregger za Augsburg. U drugom je poluvremenu Hertha prijetila preko Stockera i Starka, ali bez rezultatskog učinka.
Darmstadt - Ingolstadt 0:1
Nogometaši Ingolstadta u 11. su kolu došli do prve pobjede u ovoj sezoni Bundeslige, upisali su tri boda minimalnom pobjedom u gostima kod Darmstadta. Mora se priznati zasluženo jer su dobrim dijelom susreta bili bolji protivnik.
Mogli su u nekoliko navrata gosti do vodstva, već u sedmoj minuti prijetio je Hartmann, ali loše puca iz dobre situacije. Odmah nakon toga prijeti i Matip, ali bez problema za domaćine 7' velika prilika za Hartmanna iz Ingola, loše puca iz dobre pozicije Nakon kornera Matip glavom, ali u blok.
Mogao i Darmstadt do vodstva u prvom poluvremenu, ali pokušaj Ben Hatira iz slobodnog udarca odsjeda na gredi Ingolstadtovog gola. Gosti napokon dolaze do pogotka u 68. minuti, Hinterseer je glavom spustio loptu za Hartmanna koji prekrasnim volejem pogađa gornji lijevi kut Darmstadtovog gola za prvu pobjedu u sezoni.
Antonio-Mirko Čolak odigrao je svih 90 minuta u dresu Darmstadta.
Mainz - Freiburg 4:2
Mainz je na svom travnjaku u lijepoj utakmici punoj golova s čak 4:2 svladao Freiburg. Poveli su domaćini u 15. minuti, korner je izveo Malli, Bungert glavom zabija za 1:0. Već u 20. minuti Mainz vodi 2:0, najstrožu kaznu skrivio je Soyuncu, a preciznim udarcem u gol pretvorio Malli.
Mainz je bio bolji u prvom dijelu, ali imao je i Freiburg svoje šanse, a kad je u drugom dijelu Gbamin prokockao odličnu priliku za Mainz uslijedila je kazna, na 2:1 smanjio je Grifo. Nade gostiju ugasio je Bell nakon ubačaja Mallija u 82. minuti.
Do kraja susreta na 3:2 smanjio je Petersen, konačnih 4:2 postavio je Onisiwo kasno u sudačkoj nadoknadi.
Borussia Mönchengladbach - Köln 1:2
Köln je preokretom u drugom poluvremenu došao do sva tri boda u gostima kod Borussije Mönchengladbach. Poveli su domaćini nakon pola sata igre preko Larsa Stindla, a s obzirom na bolju igru u prvih 45 minuta morali su imati i opipljivije vodstvo.
Staro nogometno pravilo kaže kada ne iskoristiš prilike dobiješ gol, a upravo to se dogodilo Borussiji. Igrala se 59. minuta, Heintz je ubacio s lijeve strane, Borussijin Vestergaard glavom je pokušao očistiti situaciju, ali je loptom pogodio Anthonyja Modestea u glavu i lopta ulazi u mrežu Borussije za 1:1.
Da bi stvar bila još gora za domaćine pobrinuo se Marcel Risse u sudačkoj nadoknadi. Kratko mu je loptu odigrao Ozcan, a Risse silovitim šutem s preko 25 metara pogađa same rašlje nemoćnog Sommera za sva tri boda Kölna i barem privremenu treću poziciju na tablici.
Wolfsburg - Schalke 0:1
Nogometaši Schalkea kasnim su pogotkom došli do sva tri boda u gostima kod Wolfsburga. Iako je domaćin nešto bolje ušao u susret, pravih prilika nije bilo.
U drugi dio puno bolje ulaze gosti, prijete preko Choupo-Motinga i Schopfa, ali domaći vratar Benaglio odličnim reakcijama čuva svoju mrežu.
Niti Benaglio nije mogao ništa u 82. minuti, s lijeve je strane loptu na 13 metara uputio Kolašinac, sjajno se snašao Goretzka i od trave poslao loptu u mrežu za pobjedu gostiju. Prvi put nakon više od deset godina nogometaši Wolfsburga na svom terenu u Bundesligi nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola protivnika.
Zadnji sadržaj od
- Dramatičan finiš na Tušnju: Sloboda kaznila Široki Brijeg u infarkt završnici na Tušnju
- Borac pao na Mokrom docu: Posušje ostvarilo jednu od najvažnijih pobjeda u sezoni
- Poluvrijeme za pamćenje u Gabeli, TOŠK nadigrao Radnik
- Rudar raspucan u derbiju, "petarda" Tomislava, debakl Bratstva, Spahić junak Gradine
- Leotar se vratio iz mrtvih i žestoko zakuhao borbu za opstanak!
Napiši komentar
Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.