Ivan Perišić u posljednjim minutama donio pobjedu Interu
Nogometaši Intera uz puno su poteškoća došli do pobjede 3:1 na San Siru protiv Chieva u utakmici 20. kola Serie A. Po tko zna koji put ove sezone junak milanskog kluba bio je Ivan Perišić...
Stefano Sorrentino mogao je biti junak Chieva. Vratar gostiju izluđivao je nogometaše Intera, branio je nebrojene pokušaje domaćih napadača, ali u konačnici ni on nije bio dovoljan protiv raspoloženih domaćina. Chievo je dobar dio susreta vodio, postavili su čvrst obrambeni bedem i fokusirali se na kontre, dobro je to izgledalo, brzo su se transformirali u kontranapade, ali bolja momčad je u konačnici slavila s 3:1.
Marcelo Brozović zbog žutih je kartona susret Intera i Chieva gledao s tribina, dok je Ivan Perišić zaigrao od prve minute. Bio je među najboljim pojedincima na terenu, ali kao i ostale napadače Intera, i njega je Sorrentino nekoliko puta natjerao na čupanje kose. Ipak, kao konačan pobjednik dvoboja izašao je hrvatski reprezentativac, donio je pobjedu Interu u 86. minuti.
U dresu Intera debitirao je mladi Roberto Gagliardini, doveden prije nekoliko dana iz Atalante, odigrao je vrlo dobar susret, a u nekoliko je navrata mogao doći i do pogotka, no Sorrentino je bio bolji.
Mogao je Inter na poluvremenu imati tri pogotka prednosti, ali šanse su prokockali Candreva, Icardi, Gagliardini i Icardi, a onda je uslijedio šok na San Siru. Igrala se 34. minuta, korner je s desne strane izveo Birsa, na sredini peterca pronalazi Pellissiera koji nogom zabija za vodstvo Chieva.
Sjajnu je priliku na otvaranju drugog dijela imao Perišić, nakon ubačaja s desne strane silovito puca glavom, ali Sorrentino refleksno brani, frustrirani Perišić nije imao druge nego stisnuti ruku sjajnom gostujućem vrataru.
U 69. minuti niti Sorrentino nije bio dovoljan, lijepu je loptu s desne strane u peterac gostiju poslao Candreva, leteći Icardi nogom skreće loptu iza Sorrentinovih leđa za više nego zasluženo izjednačenje. Za potpuni preokret pobrinuo se Ivan Perišić u 86. minuti, okomito se sjurio na Spollija, varkom se izbacio na desno i niskim udarcem zabio od noge vratara Chieva za vodstvo domaćih. U završnici je konačnih 3:1 postavio Eder lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.
Napiši komentar
Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.