Ovo samo ima u BiH: Igrač zbog sudije prekinuo fudbalsku karijeru
Mladi fudbaler Novog Travnika je saopštio oduku da se povuče iz bh. fudbala nakon utakmice Prve lige FBiH protiv Viteza zbog suđenja Mirze Kazlagića, javlja Mondo.
Potresi ne prestaju u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine!
Mediji su bili puni natpisa o utakmici između Olimpika i Veleža, prije i poslije meča. Svega je bilo, od “zaključavanja” stadiona “do psovanja ustaške majke”.
Ali, negativnosti je bilo i u Vitezu gde je u derbiju začelja gostovao Novi Travnik.
Domaćini su slavili vrednu pobjedu (2:0) koja je fudbalere iz Novog Travnika još više pogurala prema ispadanju iz lige.
Gosti su kao glavnog krivca za poraz označili arbitra Mirzu Kazlagića iz Bihaća, čije je djeljenje pravde posebno pogodilo Anta Petrovića (23) koji je nakon ovog meča odlučio da prestane da se bavi fudbalom u BiH.
“Pogodilo me. Taj čovek mi je ubio volju za fudbalom u ovoj državi. Kada sam igrao za GOŠK i borio se za ulazak u Premijer ligu BiH prije nekoliko godina isto je ovako sudio. Nemam stvarno više volje da nastavim. Malo ću odmoriti pa ću vidjeti šta dalje”, rekao je Petrović na početku razgovora za Mondo.
Mladi fudbaler tvrdi da se čak i domaća publika pitala “šta to sudija radi”.
“Ko god da je pogledao utakmicu malo bolje mogao je da vidi da smo bili puno bolja ekipa od njih. Čak su u i njihovi ljudi govorili ‘šta ovaj čovek radi’. Seckao nam je igru, dao je crveni karton Sabahudinu Petaku koji je pokupio loptu ispred njihovog igrača i odigrao povratni pas, nije bio ni klizeći start. Pokazao mu je crveni, nikome nije bilo jasno zbog čega”, rekao nam je Petrović i potom otkrio šta je njemu i sagračima govorio arbitar tokom meča.
“Prilazio nam je i govorio ‘recite još samo jednu reč i idete vani’, a niko mu ništa nije ni govorio. Jednostavno je išao da nas kartonira i sudio u njihovu korist da nas dobiju. Dao je i našem kapitenu žuti karton, to mu je treći i neće moći da igra u narednom kolu protiv Igmana. Sve to ima svoje zašto”.
Njegovi saigrači, ali zaposleni u klubu, su pokušali razgovarati sa njim u nadi da će promeniti odluku. Ali, od toga nema ništa.
“Pokušali su da me zadrže, ali moja odluka je takva i ništa me ne može ostaviti da igram ovdje. Imam planove za Njemačku i videćemo šta će se dogoditi”, zaključio je Ante Petrović u razgovoru za Mondo.
tekma.ba
Napiši komentar
Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.