Sidebar

menu-off-canvas

29
Sri, Tra
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 782

Sloga slavila u Čapljini i dva kola prije kraja sve ima u svojim rukama

Velika pobjeda ekipe iz Simin Hana

Fudbaleri Sloge iz Simin Hana danas su ostvarili veliku pobjedu u gostima protiv Čapljine (2:1) u okviru 28. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Nakon iznenađujućeg poraza u prošlom kolu na domaćem terenu od Veleža ekipa Sloge uspjela je danas da dođe do veoma važna tri boda na gostovanju u Čapljini. Ipak, utakmica nije tako dobro počela za goste.

Naime, u 15. minuti utakmice hladan tuš za goste kada je svoju mrežu zatresao Jovo Kojić za vodstvo Čapljine od 1:0. Sloga je nakon toga krenula svim silama po izjednačenje koje je stiglo u 40. minuti kada se u listu strijelaca upisao kapiten Ivan Kostić.

U nastavku utakmice bilo je jasno da će Sloga krenuti po pobjedu koja će im ih i dalje ostaviti u najboljoj poziciji za plasman u Premijer ligu. Čapljina je uspjela nekako da odoli udarima Sloge, ali im nije bilo spasa u 75. minuti kada je Ziljkić iskoristio grešku odbrane i pogodio za veliko slavlje Sloge.

Čapljina je u finišu utakmice pokušala da dođe do izjednačenja, imala nekoliko dobrih šansi, ali je ostalo 1:2 za goste iz Simin Hana. Sloga je i dalje prva na tabeli i sada ima 60 bodova, dok drugoplasirani Olimpik ima dva boda manje.

Podsjećamo, do kraja prvenstva u Prvoj ligi FBiH ostala su još samo dva kola.

Prva liga FBiH, 28. kolo:

Čapljina - Sloga 1:2 (Kojić (ag) 15', Kostić 40', Ziljkić 75')

HNK Čapljina: Pavlović, Jović, Popović, Leko, Pervan, Zubac, Begić, Dučić, Rodin, Miketek, Sušić.

FK Sloga: Lalić, Efendić, Kostić, Šarčević, Bošnjak, Milaković, Poturalić, Stjepanović, Kojić, Ziljkić, Vukmirović.

Napiši komentar

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.